وبلاگ بی پی کارت

تاثیر زبان بدن در مذاکرات تجاری
0 نظر
چهارشنبه 10 اردیبهشت 1399نوشته واحد انتشارات
مجله
1224 بازدید

تاثیر زبان بدن در مذاکرات تجاری

 

ما در اینجا 5 مورد از دستورالعمل های زبان بدن در هنگام مذاکره را برای شما بیان می کنیم :

بارمان پارسه امرتات

 

1-     یک شروع قدرتمند داشته باشید

صرف نظر از اینکه ممکن است روز شما خسته کننده و یا ناامید کننده بوده باشد ، قبل از ورود به اتاق جلسات ، شانه های خود را به عقب بکشید ، سر خود را محکم نگه دارید ، نفس عمیق بکشید و به عنوان "بهترین خود" خود قدم بزنید و انرژی خود را رها کنید.

درست بعد از ورود به اتاق جلسه ، لحظه ای متوقف شوید و به شخص یا اشخاص نگاه کنید. چشمان خود را کمی بزرگتر از حد معمول باز کنید. (حرکتی رو به بالا که نشانه جهانی شناخت و استقبال است) تا حس خوشایندی در لحظه ورود ایجاد شود.

با هر یک از اشخاص مقابل خود تماس چشمی برقرار کنید. یک روش ساده برای تقویت تماس مثبت چشم ، نگاه به چشم ها به اندازه کافی است تا بدانید چه رنگی هستند.

 

2-     دست دادن

دست دادن در مذاکرات می تواند که تاثیر بسزایی بر روابط تجاری و اجتماعی داشته باشد. بر طبق گفته مایکل نورتون و فرانسسکاگینو از هاروارد : دست دادن قبل از شروع مذاکره می تواند تاثیرات و نتایج شگفت انگیزی را در برداشته باشد.

سعی کنید در هنگام دست دادن، دست شخص را چند ثانیه بیشتر از حالت طبیعی نگه دارید، این کار صداقت شما را منتقل می کند و به معنای واقعی توجه شخص را به خود جلب می کند.

 

3-     آینه کردن حالت بدن

تقلید زبان بدن در مذاکره یک اتفاق مثبت است. تقلید نشانه این است که داریم رابطه برقرار می کنیم و نقطه مشترک رسیدیم، حتی با اینکه نمی دانیم از کی حالتها و کارهایمان شبیه هم شده است. بطور مثال بعد از گذشته چند دقیقه از جلسه می بینید که حالت نشستنتون شبیه به هم است. انسان ها معمولا از شخصی تقلید می کنند که نسبت به او اعتماد دارند.

یادمان باشد مذاکره کنندگانی که از فواید تقلید آگاهند شانس برد در مذاکره را بیشتر خواهند داشت.

بارمان پارسه امرتات

4-     نمایش اعتماد به نفس

یک مذاکره کننده حرفه ای می بایست، بدون هیچ تکبری، سرشار از اعتماد به نفس باشد. اگر می خواهید در مذاکرات اعتماد به نفس خود را به نمایش بگذارید سعی کنید بر کلیه موارد اشراف کافی داشته باشید. اگر ایستاده اید به نظر کسانی که نشسته اند قدرتمندتر هستید. اگر حرکت کنید فضای اضافی که در اختیار دارید به این فضا می افزاید. اگر نشسته اید، می توانید با پخش وسایل خود بر روی میز کنفرانس ادعای قلمرو بیشتر کنید و اعتماد به نفس خود را به نمایش بگذارید.

 

5-     یک برداشت نهایی مثبت داشته باشید

به همان روشی که در حین ورودی خود انرژی خود را منتقل کرده اید و اعتماد به نفستان را در طول فرآیند مذاکره به نمایش گذاشتید ، مطمئن باشید که شما می توانید یک خروج قوی را نیز ایجاد کنید. قد بلند بایستید ، دستان خود را به گرمی تکان دهید و با این تصور که فردی هستید که باید در آینده با او برخورد کند ، شخص مقابل خود را رها کنید.

 


ارسال نظر

نام

پست الکترونیک

شماره موبایل

عنوان

پیام شما

من را از نظرات بعدی از طریق ایمیل آگاه ساز
عمومی
خصوصی
بی پی کارت

شرکت بارمان پارسه امرتات مدیریت کنسرسیوم پارسه و صاحب امتیاز شبکه بی پی کارت با اخذ مجوز از بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران و با همکاری با بزرگترین بانک جهان اسلام ( بانک ملی ایران ) با هدف بالابردن قدرت خرید در اقشار مختلف جامعه و همچنین رونق بخشیدن به کسب و کار های کوچک و بزرگ ، با تاسیس شعب در سراسر کشور گام های محکمی در مردمی کردن اقتصاد برداشته است و در حال فعالیت و خدمت رسانی می باشدپیوند های شبکه بی پی کارت
جشنواره های بی پی کارت مسئولیت اجتماعی قوانین و مقررات سوالات متداول پایگاه دانشی شعب کشوری
پیوند ها
بانک ملی ایران شرکت پرداخت الکترونیک سداد شرکت پشتیبانی افزار های رایانه ای سداد (پارس) شرکت بیمه ما
پیوند های عمومی
پایگاه اطلاع رسانی دولت مرکز ارتباط مردمی ریاست جمهوری (سامد) پلیس فتا آشنایی با بانکداری اسلامی سایر پیوندهای مرتبط
شرکت های کنسرسیوم پارسه
شرکت بارمان پارسه امرتات کانون آگهی و تبلیغات پارسه شرکت دانش بنیان بیلیم افزار نوین آینده
عضویت در خبرنامه

برای دریافت آخرین مطالب و اخبار ایمیل خود را وارد کنید

دانلود اپلیکیشن

برای دریافت لینک دانلود شماره موبایل خود را وارد کنیدتمام حقوق سایت برای بارمان پارسه امرتات محفوظ است 2015-2019