وبلاگ بی پی کارت

ارز دیجیتال چیست؟
0 نظر
سه شنبه 13 خرداد 1399نوشته واحد انتشارات
مجله
300 بازدید

ارز دیجیتال چیست؟

 

ارز دیجیتال چیست؟
ارز دیجیتال نوعی ارز است که فقط به صورت دیجیتالی یا الکترونیکی ست و فرم فیزیکی ندارد. همچنین به آن پول دیجیتالی ، پول الکترونیکی یا وجه نقد سایبری نیز گفته می شود.
تعاریف دیگر از ارز دیجیتال
ارزهای دیجیتال ارزهایی هستند که فقط با رایانه یا تلفن همراه قابل دسترسی هستند ، زیرا تنها به صورت الکترونیکی وجود دارند.
از آنجا که ارزهای دیجیتال نیازی به واسطه ندارند ، آنها اغلب ارزانترین روش برای تجارت هستند.

بارمان پارسه امرتات
درک ارز دیجیتال
ارزهای دیجیتال غیرمستقیم هستند و فقط با استفاده از رایانه ها یا کیف پول های الکترونیکی متصل به اینترنت یا شبکه های تعیین شده می توانند معامله شوند. در مقابل اسکناس و سکه ها، ملموس هستند و معاملات فقط توسط دارندگان آنها که مالکیت فیزیکی دارند، امکان پذیر است.
مانند سایر ارزهای استاندارد ، ارزهای دیجیتالی نیز می توانند برای خرید کالا و همچنین پرداخت هزینه خدمات مورد استفاده قرار گیرند ، اگرچه می توانند در برخی از انجمن های آنلاین مانند سایت های بازی ، پورتال های قمار یا شبکه های اجتماعی نیز محدودیت استفاده پیدا کنند.
ارزهای دیجیتالی دارای تمام خصوصیات ذاتی مانند ارزهای فیزیکی هستند و امکان انجام معاملات فوری را می دهند که می توانند هنگام اتصال به دستگاهها و شبکه های پشتیبانی شده ، یکپارچه شوند.
ارزهای دیجیتال مزایای بی شماری را ارائه می دهند. از آنجا که پرداخت ارزهای دیجیتالی بدون نیاز به واسطه مستقیماً بین طرفهای متعامل انجام می شود ، معاملات معمولاً فوری و کم هزینه هستند. این در مقایسه با روش های پرداخت سنتی که شامل بانک ها می شود ، بهتر است. معاملات الکترونیکی مبتنی بر ارزهای دیجیتال نیز باعث حفظ سوابق لازم و شفافیت در معاملات می شود.

بارمان پارسه امرتات
انواع ارز دیجیتال
ارزهای دیجیتالی را می توان یک ابر مجموعه ارزهای مجازی و ارزهای رمزنگاری محسوب کرد.
اگر ارز توسط بانک مرکزی یک کشور به شکلی تنظیم شده صادر شود ، آن را "ارز دیجیتال بانک مرکزی (
CBDC)" می نامند. در حالی که CBDC فقط به صورت مفهومی وجود دارد ، انگلیس ، سوئد و اروگوئه معدود کشورهایی هستند که قصد دارند نسخه دیجیتالی ارزهای فیات بومی خود را راه اندازی کنند.
همراه با
CBDC تنظیم شده ، یک ارز دیجیتال نیز می تواند به شکلی کنترل نشده وجود داشته باشد. در حالت دوم ، این واجد شرایط بودن، به عنوان ارز مجازی شناخته می شود و به جای اینکه توسط یک تنظیم کننده متمرکز کنترل شود ، ممکن است تحت کنترل توسعه دهنده (ها) ارز ، سازمان موسس یا پروتکل شبکه تعریف شده باشد. نمونه هایی از چنین ارزهای مجازی شامل ارزهای رمزنگاری شده و سیستم های پولی مرتبط با کوپن یا پاداش است.
 

رمزنگاری یک شکل دیگر از ارزهای دیجیتال است. از رمزنگاری برای تأمین و تأیید معاملات و مدیریت و کنترل ایجاد واحدهای جدید ارزی استفاده می کنند. بیت کوین و اتریوم محبوب ترین ارزهای رمزپایه هستند.
در اصل ، هم ارزهای مجازی و هم ارزهای رمزنگاری شده اشکال ارزهای دیجیتالی محسوب می شوند.

 


ارسال نظر

نام

پست الکترونیک

شماره موبایل

عنوان

پیام شما

من را از نظرات بعدی از طریق ایمیل آگاه ساز
عمومی
خصوصی
بی پی کارت

شرکت بارمان پارسه امرتات مدیریت کنسرسیوم پارسه و صاحب امتیاز شبکه بی پی کارت با اخذ مجوز از بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران و با همکاری با بزرگترین بانک جهان اسلام ( بانک ملی ایران ) با هدف بالابردن قدرت خرید در اقشار مختلف جامعه و همچنین رونق بخشیدن به کسب و کار های کوچک و بزرگ ، با تاسیس شعب در سراسر کشور گام های محکمی در مردمی کردن اقتصاد برداشته است و در حال فعالیت و خدمت رسانی می باشدپیوند های شبکه بی پی کارت
جشنواره های بی پی کارت مسئولیت اجتماعی قوانین و مقررات سوالات متداول پایگاه دانشی شعب کشوری
پیوند ها
بانک ملی ایران شرکت پرداخت الکترونیک سداد شرکت پشتیبانی افزار های رایانه ای سداد (پارس) شرکت بیمه ما
پیوند های عمومی
پایگاه اطلاع رسانی دولت مرکز ارتباط مردمی ریاست جمهوری (سامد) پلیس فتا آشنایی با بانکداری اسلامی سایر پیوندهای مرتبط
شرکت های کنسرسیوم پارسه
شرکت بارمان پارسه امرتات کانون آگهی و تبلیغات پارسه شرکت دانش بنیان بیلیم افزار نوین آینده
عضویت در خبرنامه

برای دریافت آخرین مطالب و اخبار ایمیل خود را وارد کنید

دانلود اپلیکیشن

برای دریافت لینک دانلود شماره موبایل خود را وارد کنیدتمام حقوق سایت برای بارمان پارسه امرتات محفوظ است 2015-2019