سوالات متداول

ثبت نام پذيرندگان

چگونه می توان به عنوان یک واحد صنفی عضو شبکه تخفیف گردید ؟

با مراجعه حضوری به شعب شبکه در سراسر کشور و یا با مراجعه به وب سایت شبکه اطلاعات واحد صنفی خود را وارد کرده تا پس از بررسی کارشناسان مربوطه با متقاضی تماس حاصل شود .

در صورتی واحد صنفی پذیرفته شده ، دارای دستگاه کارتخوان سداد بود ، باز هم نیاز به نصب دستگاه جدید هست ؟

خیر ، در صورتی که از قبل واحد صنفی دارای دستگاه کارتخوان سداد باشد ، تنها سیستم تخفیف به صورت نرم افزاری بر روی پایانه فعال می گردد .

آیا شرکت بارمان پارسه امرتات در مراکز طرف قرارداد خود پایانه فروش بانکی را نصب و راه اندازی می نماید ؟

خیر ، شرکت بارمان پارسه امرتات پس از توافق با مراکز صنفی و عقد قرارداد همکاری با آن واحد ، کلیه مدارک احراز هویت واحد صنفی را جهت صحت سنجی برای شرکت پرداخت الکترونیک سداد ارسال می نماید ، پس از تایید واحد ارزیابی سداد ، پایانه توسط پشتیبان های شرکت سداد در محل واحد صنفی و پس از عقد قرارداد شاپرکی نصب و راه اندازی می گردد.

رابطه شرکت پرداخت الکترونیک سداد با شرکت بارمان پارسه امرتات به چه صورت است ؟

شرکت بارمان پارسه امرتات طی قراردادی از شرکت پرداخت الکترونیک سداد ، امکان راه اندازی شبکه تخفیف آنلاین بانکی را بر روی پایانه های سداد دریافت نموده است.

چیپست های کانتکت را بیشتر در چه کارت هایی دیده اید؟

این چیپست ها در کارت تلفن، گواهی نامه رانندگی، کارت ملی هوشمند، کارت سوخت، برخی از کارت های بانکی و ... استفاده می شود.

شکل ظاهری کارت های تخفیف چگونه است ؟

کارتهای تخفیف در دو نوع سنتی و الکترونیکی به متقاضیان ارائه می گردند. کارت های الکترونیکی : کارت های بانکی دارای آرم بانک عامل و شرکت بارمان پارسه امرتات هستند. این کارت ها دارای قابلیت های شبکه یکپارچه بانکی ( شاپرک و شتاب ) می باشند و در کلیه دستگاه های خود پرداز و کارتخوان قابل استفاده هستند. در زمان خرید با کارت های الکترونیکی ، مبلغ تخفیف به صورت اتوماتیک توسط دستگاه کارتخوان عضو شبکه محاسبه می گردد و پس از انجام تراکنش به صورت خودکار تخفیف خرید، توسط سیستم بانکی به حساب دارنده واریز می شود.کارت های سنتی: کارت هایی با آرم شرکت بارمان پارسه امرتات، دارای هولوگرام ، تاریخ صدور و انقضا و شماره سریال می باشند. واحد های پذیرنده در زمان خرید ، با مشاهده کارت تخفیف سنتی، به صورت دستی موظف به محاسبه درصد تخفیف و دریافت مبلغ خرید با کسر تخفیف ذکر شده می باشند.

نحوه پرداخت مبلغ خرید و یا استفاده از خدمات با کارت تخفیف چگونه است ؟

در کارت های الکترونیکی بانکی، مبلغ خرید از حساب متصل به کارت کسر می گردد و تخفیف خرید مجددا به صورت خودکار به حساب دارنده کارت بر می گردد. در کارت سنتی ، مبلغ خرید پس از کسر درصد تخفیف اعلام شده ، به صورت نقدی ، توسط دارنده کارت به پذیرنده پرداخت می گردد.

آیا شاغلین مشاغل آزاد هم می توانند کارت اعتباری دریافت کنند ؟

خیر ، کارت های اعتباری فقط مختص به پرسنل ارگان های دولتی است ، سایر افراد می توانند از کارت های تخفیف این شبکه بهره گیرند .

شکل ظاهری و کاربری کارت های اعتباری چگونه است ؟

شکل ظاهری کارت های اعتباری میتواند با توجه به تیراژ درخواست صدور هر ارگان به صورت سفارشی و یا عمومی باشد. در هر صورت بر روی کارت با هر شکل و رنگی آرم بانک و شرکت بارمان پارسه امرتات درج می گردد. این کارت ها در کلیه مراکز پذیرنده طرف قرارداد که به عضویت شبکه اعتباری در آمده باشند معتبر است و در دستگاه های کارتخوان مخصوص موجود در این فروشگاه ها قابل استفاده می باشد.

آیا دستگاه کارت خوان خاصی برای کارت های اعتباری و تخفیفی در محل کسب پذیرنده نصب می گردد ؟

نوع دستگاه ، همان دستگاه کارت خوان بانکی است که به وسیله شبکه شتاب بانکی به حساب پذیرنده متصل است ، با این تفاوت که برنامه ای مخصوص تشخیص دادن کارت های تخفیف به آن اضافه شده است .

آیا دارندگان کارت های اعتباری ، با کارت خود می توانند از هر فروشگاهی خرید کنند ؟

خیر ، تنها مجاز به استفاده از کارت های اعتباری در فروشگاه های طرف قرارداد هستند و کارت های مذکور در سایر دستگاه های کارت خوان بانکی قابل استفاده نمی باشند .

در صورت قطع شدن حقوق دارنده کارت اعتباری و بروز مشکل در پرداخت اقساط چه اتفاقی برای واریز اقساط می افتد ؟

با توجه به اینکه کارتهای اعتباری فقط برای پرسنل رسمی نهاد ها و اگان های دولتی صادر می شود، در صورت اخراج، ترک کار، از کار افتادگی و ... مبلغ اقساط کارت های اعتباری از حساب سنوات فرد کسر و به پذیرنده پرداخت می گردد. و برای احتمال فوت دارنده کارت، بدهی دارنده توسط یک شرکت بیمه معتبر ، ضمانت شده و در این صورت بیمه خسارت پرداخت اقساط را بر عهده می گیرد .

نحوه پرداخت اقساط خرید اعتباری چگونه است ؟

پیش فرض اقساط، بسته به نوع صنف به دو صورت تمام اقساط پنج ماهه و پنجاه درصد نقد ، پنجاه درصد اقساط پنج ماهه می باشد که مبلغ اقساط نسبت به مبلغ تراکنشی که صورت کرفته ، توسط بانک عامل ، به صورت ماهانه ، از حقوق دارنده کارت اعتباری کسر و به حساب پذیرنده واریز می گردد .

تقسیم بندی پذیرندگان در مناطق چگونه صورت می گیرد ؟

در هر منطقه شهری ، از هر واحد صنفی تنها یک مرکز انتخاب می شود ، مگر اینکه تعداد مشترکین کارت های اعتباری در منطقه بیشتر از حد توان سرویس دهی مرکز مذکور باشد ، که در این صورت شرکت می تواند به تعداد مورد نیاز در منطقه واحد پذیرنده جدید جذب نماید .

انتخاب پذیرنده چگونه صورت می گیرد ؟

بر اساس کیفیت و قیمت خدمات و محصولات و توانایی سرویس دهی

مراجعه به مراکز

چه واحد های صنفی تحت پوشش شبکه تخفیف قرار می گیرند؟

تمام واحد های صنفی داری مجوز قادر خواهد بود در شبکه تخفیف عضو شوند . به طور کل کلیه خدمات پزشکی و مراکز پزشکی ، کلیه مراکز تفریحی و رفاهی و رستوران ها ، کلیه مراکز خرید کالا و مراکز خدماتی .

در صورتی که تخلف واحد صنفی احراز گردد ، دارنده کارتی که در زمان تراکنش او تخلف روی داده پشتیبانی می گردد ؟

بله ، با بررسی موارد جلب رضایت دارنده کارت عضو در دستور کار قرار خواهد گرفت .

در صورت گزارش تخلف واحد صنفی چه اتفاقی روی می دهد ؟

ابتدا مستندات و دلایل توسط واحد بازرسی بررسی شده و در صورت تایید تخلف واحد صنفی ، آن واحد از شبکه خارج خواهد شد و تا یک سال امکان بازگشت به چرخه فروش برای واحد صنفی مذکور امکان پذیر نخواهد بود .

اگر فروشنده در زمان تراکنش ، اقدام به کشیدن کارت فعال را در دستگاه کارتخوانی به غیر از دستگاه سداد نمود ، چه باید کرد ؟

اگر در چنین شرایطی قرار گرفتید ، از اعلام و یا وارد نمودن رمز کارت خود خوداری نموده و از فروشنده بخواهید از دستگاه کارتخوان سداد استفاده نماید ، در صورتی که فروشنده مقاومت نمود ، گزارش تخلف را به واحد بازرسی شرکت بارمان پارسه امرتات گزارش دهید .

از کجا مطمعن باشیم که تخفیف های مراکز ، تخفیف های واقعی است ؟

از آنجایی که هر کارت بانکی قادر خواهد بود در شبکه عضو شود و با توجه به اینکه دستگاه های کارتخوان به صورت عادی به عملیات تراکنش ها پاسخ می دهند ، به هیچ عنوان مشتری که کارتش فعال گردیده قابل شناسایی نخواهد بود ، با این شرایط فروشنده مبلغ اصلی کالا و یا خدمت خود را اعلام و در زمان تراکنش تخفیف ثبت شده اعمال خواهد شد.

به صورت کلی شبکه تخفیف بی پی چه مزیتی خواهد داشت ؟

دارندگان کارت های بانکی که در شبکه تخفیف عضو می شوند ، می توانند بدون محدودیت زمان و مکان ، تخفیف های واقعی را دریافت نمایند ، بدون آنکه شناسایی شوند محصولات و خدمات خود را با مبلغی پایین تر مبلغ اصلی خرید نمایند ، و کارت بانکی عضو شده در سراسر ایران قابل استفاده خواهد بود . واحد های صنفی با عضویت در شبکه به عنوان ارائه دهنده خدمات و محصولات ، افزایش فروش را به واسطه کارت های عضو شده تجربه کرده و بدون اتلاف وقت و هزینه های مالی ، به تعداد مشتریان ثابتشان افزوده خواهد شد .

ثبت تراکنش های تخفیف دار چه مزیتی دارد ؟

با بررسی تراکنش های تخفیف دار قادر خواهیم بود ، حاصل جمع کلیه تخفیف های دریافتی را محاسبه و واحد های صنفی که از آن ها خرید نموده ایم را بررسی کنیم ، همچنین واحد های صنفی قادر خواهند بود ، میزان فروش تخفیف دار خود را در بازه های زمانی مشخص مشاهده و حاصل جمع تخفیف های اعطایی خود را بررسی کنند .

آیا تراکنش های تخفیف دار در پنلی ثبت خواهد شد ؟

بله ، کلیه تراکنش های تخفیف دار برای دارنده کارت بانکی و واحد های صنفی عضو در شبکه در پنل اختصاص خود قابل مشاهده خواهد بود و تاریخچه همه آن ها باقی خواهد ماند.

آیا پس از اتمام اعتبار تخفیف تراکنش های تخفیف دار غیر فعال می گردد ؟

خیر ، اعتبار به صورت خودکار شارژ خواهد شد.

منظور از اعتبار تخفیف چیست ؟

زمانی که یک کارت بانکی در سامانه تخفیف بی پی عضو می شود ، به کارت مذکور اعتباری داده می شود که بتواند تراکنش های تخفیف دار خود را انجام دهد . به این صورت که مبلغ تخفیف دریافتی از اعتبار دریافتی سامانه کسر می گردد.

تفاوت رسید تراکنش های تخفیف دار به چه صورت است ؟

در رسید های عادی مبلغ تراکنش به همراه عبارت تراکنش موفق ثبت خواهد شد ، اما در رسید تراکنش های تخفیف دار ، عنواین زیر ذکر می گردد : عملیات موفق ملبغ اصلی ( منظور از مبلغ اصلی مبلغی است که در پایانه فروش توسط فروشنده یا دارنده کارت ثبت گردیده ای ) مبلغ تخفیف ( منظور از مبلغ تخفیف درصدی است که توسط فروشنده تعیین و در پایانه فروش تنظیم شده است ) مبلغ پرداختی ( منظور از مبلغ پرداختی حاصل کسر مبلغ اصلی و مبلغ تخفیف می باشد که از حساب دارنده کارت کسر می گردد )

آیا تراکنش های تخفیف دار قابل شناسایی هستند ؟

تا قبل از تراکنش ، قابل شناسایی نخواهد بود ، اما زمانی که تراکنش با موفقیت صورت می پذیرد ، رسید متفاوتی چاپ خواهد شد ، که نشان دهنده دریافت تخفیف خواهد بود .

زمانی که کارت بانکی عضو شبکه تخفیف می شود چه تغییری در زمان تراکنش رخ می دهد ؟

زمانی که یک کارت بانکی در سامانه تخفیف بی پی عضو می شود ، سامانه شماره 16 رقمی کارت را به عنوان شماره کارت مشتری ویژه در شبکه شاپرک ثبت می نماید و در زمان استعلام ، ابتدا درصد تخفیف تعیین شده از شرکت psp استعلام گرفته خواهد شد و سپس پس از کسر درصد ، مابقی مبلغ از حساب بانک عامل کارت استعلام گرفته خواهد شد .

سیکل پایا چیست ؟

انتقالات سامانه «پایا» برای دستور پرداخت‌های مشتریان صرفاً یک بار در روز به شرح زیر انجام می گیرد: در روزهای غیر تعطیل رسمی، انتقالات سامانه «پایا» برای تسویه تراکنش‌های کارتی «شاپرک» مربوط به روز قبل، صرفاً یک بار در روز و در سیکل ساعت ۳:۴۵ بامداد پردازش و برای بانک‌های پذیرنده ( واحد صنفی ) ارسال می‌گردد. ضمناً ریز تراکنش‌های پایانه‌های فروش «شاپرک» در ساعت ۵:۰۰ بامداد در اختیار بانک‌های پذیرنده قرار می‌گیرد. در روزهای تعطیل رسمی، انتقالات سامانه «پایا» برای تسویه تراکنش‌های کارتی «شاپرک» مربوط به روز قبل، صرفاً یک بار در روز و در سیکل ساعت ۱۵:۴۵ پردازش و برای بانک‌های پذیرنده ارسال می‌گردد. ضمناً ریز تراکنش‌های پایانه‌های فروش «شاپرک» در ساعت ۱۷:۰۰ در اختیار بانک‌های پذیرنده قرار می‌گیرد. نکته: بدیهی است پس از ارسال دستور پرداخت به بانک ها در زمان مقرر شده فوق، زمان واریز به حساب پذیرندگان بستگی به مقررات مبادلات پولی بانک پذیرنده دارد.

در زمان تراکنش به واسطه کارت بانکی و پایانه فروش بانکی ، چه فرآیندی اتفاق می افتد ؟

زمانی تسویه حساب خرید کالا و یا خدمات توسط یک کارت بانکی بر روی یک پایانه فروش بانکی با مبلغ توافق شده بین فروشنده و خریدار صورت می پذیرد ، رنج 16 رقمی کارت یا همان شماره 16 رقمی روی کارت به عنوان شناسه حساب تعریف شده پشت کارت به همراه شماره پایانه ( شماره ای که توسط شرکت psp به واحد صنفنی اختصاص داده شده ) که شناسه حساب تعریف شده پشت دستگاه کارتخوان است ، برای شرکت psp ارسال می گردد ، شرکت psp شناسه ها را برای شبکه شاپرک ارسال می نماید ، در این مرحله رنج 16 رقمی کارت توسط شاپرک شناسایی شده و بانک عامل حساب پشت کارت مشخص می گردد ، شاپرک از بانک عامل کارت ، مبلغ مذکور را استعلام گرفته و پاسخ را برای psp ارسال می نماید ، در صورت موجودی کافی حساب بانکی پشت کارت ، شرکت psp ، با اعلام تراکنش موفق در رسید چاپی دستگاه کارتخوان ، پایان عملیات را اعلام می نماید . سپس شبکه شاپرک مبلغ مذکور را به عنوان بستانکاری حساب تعریف شده پشت دستگاه منظور و در اولین سیکل پایا به حساب صاحب حساب ( دارنده دستگاه کارتخوان ) واریز می نماید.

منظور از سامانه تخفیف بی پی کارت چیست ؟

سامانه تخفیف بی پی ، سامانه ای است که به صورت مستقیم به سویچ ها و سرور های شرکت psp و شبکه شاپرک متصل است، و هر شماره 16 رقمی کارتی که در سامانه بی پی کارت ثبت می شود ، توسط وب سرویس های مرتبط در سویچ و سرور های بانکی ثبت خواهد شد.

هزینه پرداختی جهت عضویت برای چه مدت است و آیا تمدید آن هزینه دارد ؟

هزینه عضویت فقط برای یک بار پرداخت می شود و تا زمانی که کارت بانکی اعتبار دارد ، قادر خواهد بود در شبکه تخفیف از تخفیف های مراکز استفاده نماید .

آیا عضویت کارت بانکی در سامانه تخفیف بی پی شامل پرداخت هزینه است ؟

بله ، برای عضویت هر کارت بانکی باید هزینه عضویت را توسط درگاه پرداخت اینترنتی پرداخت کرد.

چه کارت های بانکی می توانند در سامانه تخفیف بی پی کارت ثبت شوند ؟

تمام کارت های بانکی که عضو شبکه شتاب هستند، می توانند در سامانه تخفیف بی پی جهت دریافت تخفیف عضو شوند.

آیا پس از نصب و فعال سازی شبکه تخفیف روی پایانه ، کلیه تراکنش های پایانه شامل دریافت تخفیف می گردند ؟

خیر ، تنها تراکنش هایی که توسط کارت های بانکی که از قبل در سامانه تخفیف بی پی کارت ثبت شده اند شامل دریافت تخفیف می شود و سایر تراکنش ها به صورت عادی و بدون کسر تخفیف اعمال خواهند شد .

آیا پس از نصب پایانه امکان دریافت تخفیف فرآهم می گردد ؟

خیر ، پس از نصب ، درصد تخفیف واحد صنفی به صورت نرم افزاری روی پایانه فعال می گردد ، که این موضوع حداقل 72 ساعت زمان خواهد برد .

آیا دستگاه کارتخوان خاصی در مراکز وجود دارد ؟

خیر ، تمام پایانه های فروش که امکان دریافت تخفیف را برای اعضا فرآهم می آورد ، پایانه های فروش بانکی می باشد ، که متعلق به شرکت پرداخت الکترونیک سداد است.

نحوه توزیع کتاب راهنما چگونه است ؟

به هر یک از دارندگان کارت های اعتباری در زمان تحویل کارت یک جلد کتاب راهنما ارائه می گردد .

دارندگان کارت ها چگونه با مراکز آشنا می شوند ؟

مراکز پذیرنده به سه روش معرفی در وب سایت ، اپلیکیشن و کتاب راهنما به دارندگان کارت معرفی می گردند. همچنین این مراکز در کانال تلگرامی و صفحه اینستاگرام bpcard نیز اطلاع رسانی می گردند.

دانلود برنامه موبايل

نحوه دانلود برنامه موبایل چگونه است ؟

برای سیتم های اندروید از طریق google play و بازار و برای سیستم عامل های ios از app store که لینک آن در انتهای صفحه اصلی وب سایت www.bpcard.ir نیز قرار دارد .

همکاري با ما

منظور از کارت چند منظوره بانکی چیست؟

کارت های بانکی که علاوه بر کارکرد بانکی، کارکرد هایی نظیر کارت شناسایی، کارت ورود و خروج و ... را داشته باشند ، چند منظوره گفته می شود.

منظور از شبکه شتاب چیست ؟

شتاب صورت مخفف عبارت شبکه تبادل اطلاعات بین بانکی و نام شبکه بانکداری الکترونیک فراگیر در ایران است. شتاب در سال ۱۳۸۱ از سوی بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران ایجاد شد تا شبکه‌ای یکپارچه برای پرداخت بانک‌ها به یکدیگر و زمینه‌ای برای انجام مبادلات بین بانکی در قالب الکترونیکی فراهم کند. حالا تمام بانک‌های کشور در شبکه شتاب حضور دارند. عملیات تحت پوشش شتاب دامنه وسیعی از مبادلات را در بر می‌گیرد، از قبیل برداشت وجه نقد، خرید الکترونیکی، انتقال وجه، پرداخت قبوض و مانده‌گیری. در حال حاضر این عملیات از طریق ابزارهای مختلفی نظیر خودپرداز، کارتخوان، خودپرداز شعب، اینترنت، تلفن همراه و کیوسک انجام می‌گیرد.

منظور از شاپرک چیست ؟

شاپرک صورت مخفف عبارت «شبکه الکترونیکی پرداخت کارت» و نام شبکه‌ای است که به منظور ساماندهی نظام پرداخت الکترونیک کشور ایجاد شده و کلیه تراکنش‌های حاصل از « ابزار پذیرش» توسط این شبکه نظارت و کنترل می‌شود. این شبکه رابط میان بانک مرکزی، شبکه بانکی و شرکت‌های PSP است. به طور کلی شبکه شاپرک تراکنش‌های پذیرفته شده روی کارتخوان‌ها یا درگاه‌های متعلق به شرکت‌های پی‌اس‌پی را انجام داده و در نهایت با شرکت PSP تسویه حساب را انجام دهد. می‌توان گفت، شاپرک برای شرکت‌ها PSP حکم شتاب را دارد برای بانک‌ها.

شرکت پرداخت الکترونیک سداد چه شرکتی است ؟

کلیه شرکت هایی که عملیات هدایت تراکنش های بانکی را به سمت شبکه پرداخت الکترونیک کارت ( شاپرک ) هدایت می کنند را شرکت psp می نامند ، شرکت پرداخت الکترونیک سداد نیز یک شرکت psp است و صد در صد سهام آن متعلق به بانک ملی ایران می باشد .

در شبکه تخفیف بی پی عملیات تخفیف چگونه صورت می پذیرد ؟

شبکه بی پی ، درصدی را که به عنوان تخفیف با توافق مدیر واحد صنفی تعیین شده بر روی پایانه فروش یا دستگاه کارتخوان مرکز طرف قرارداد تعریف می نماید و از آن پس تمامی اعضای شبکه، در زمانی که مبلغ خرید خود را با کارت بانکی بر روی پایانه فروش پرداخت می نمایند ، درصد تخفیف به صورت خودکار محاسبه و از مبلغ اصلی تراکنش کسر می گردد. در این روش مبلغ کسر شده از حساب دارنده کارت، با احتساب تخفیف اعمال شده می باشد.

ابزار بانکی چیست ؟

تمام امکاناتی که بانک های دارای مجوز از بانک مرکزی در اختیار ما قرار می دهند را ابزار بانکی می گویند . مثل کارت بانکی ، دستگاه کارتخوان بانکی ، درگاه های پرداخت اینترنتی ، پلتفرم های پرداخت بانکی ، حساب بانکی و...

شبکه تخفیف بانکی چیست ؟

زمانی که به وسیله یکی از ابزار های بانکی و بدون چانی زنی تخفیف را دریافت کنیم ، از سامانه تخفیف بانکی استفاده کرده ایم .

تخفیف چیست ؟

خرید با مبلغ پایین تر از مبلغ اصلی کالا یا خدمت . زمانی که امکانی داشته باشیم تا بتوانیم محصولات و خدمات مورد نیاز خود را با مبلغی کمتر از مبلغ اصلی خرید کنیم ، در واقع تخفیف گرفته ایم .

بی پی دارای چه محصولاتی است ؟

شبکه تخفیف بانکی شبکه اعتباری شبکه امتیازی شبکه صدور کارت بانکی باشگاه مشتریان شبکه اطلاع رسانی

بی پی به چه معناست ؟

بی نشان دهنده بارمان و پی نشان دهنده پارسه است . ( بارمان پارسه ) بی نشان دهنده بهترین و پی نشان دهنده پشتوانه است . ( بهترین پشتوانه ) بی نشان دهنده برترین و پی نشان دهنده پس انداز است . ( برترین پس انداز ) بی نشان دهنده بارش و پی نشان دهنده پول است . ( بارش پول ) بی نشان دهنده بهترین و پی نشان دهنده پردازنده است . ( بهترین پردازنده ) بی نشان دهنده باران و پی نشان دهنده پول است . ( باران پول ) بی نشان دهنده بهترین و پی نشان دهنده پرداخت است . ( بهترین پرداخت ) بی نشان دهنده با و پی نشان دهنده پشتوانه است . ( با پشتوانه ) بی نشان دهنده بدونه و پی نشان دهنده پرداخت نقدی است . ( بدون پرداخت نقدی ) بی نشان دهنده بهترین و پی نشان دهنده پرواز است . ( بهترین پرواز )

بارمان پارسه امرتات با چه برندی شناخته می شود ؟

برند این شرکت (بی پی) به لاتین (BP) است .

بارمان پارسه امرتات به چه معناست ؟

بارمان به معنای روح بزرگ و پارسه نام ایران در تاریخ باستانی کشور است و امرتات ماه پنجم سال یا همان امرداد و نمادی در اهورا مزداست ، که بارمان پارسه امرتات به طور کل حامل یک پیام می باشد که اعلام می کند (ایران کشوری با روحی بزرک و تمدنی کهن است)

3- مدیریت این کنسرسیوم با چه شرکتی است ؟

شرکت بارمان پارسه امرتات

کنسرسیوم پارسه از چه شرکت هایی تشکیل شده است ؟

شرکت بارمان پارسه امرتات ، کانون آگهی و تبلیغات پارسه ، شرکت دانش بنیان بیلیم افزار نوین آینده

کنسرسیوم به چه معناست ؟

کنسرسیوم مشارکت و اتحاد دو یا چند نفر یا چند شرکت یا چند سازمان یا ترکیبی از آنها باهم گفته می شود، که برای رسیدن به یک هدف، فعالیت های هماهنگ دارند، یا منابعشان را با هم ادغام می کنند.

انواع کارت خوان، از نظر کارکرد الکترونیکی چسیت ؟

کارت خوان های مگنت، کارت خوان های کانتکت و کارت خوان های کانتکت لس. همچنین کارتخوان هایی نیز تولید شده که دو نوع ریدر یا کارتخوان در آنها تعبیه شده که به آنها هیبرید گفته می شود. کارت خوان ها از نظر سیستم عامل و شکل ظاهری هم انواع مختلفی دارند کارت خوان های مجهز به سیستم عامل اندروید جدید ترین نوع کارتخوان های لمسی هستند که علاوه بر اجرای برنامه های مختص به بانک داری، امکان اجرای برنامه هایی نظیر باشگاه مشتریان، دوربین برای شناسایی دارنده کارت ، اسکنر بارکد و ... را نیز دارند.

استاندارد های مورد استفاده در کارت بانکی چیست؟

استاندارد های ISO 7810,7811,7812,7813 که مواردی همچون ضخامت، اندازه، مقاومت کششی و خمشی و سایر مشخصات مورد نیاز و الزامی در کارت های بانکی را تایین می کنند. شایان ذکر است که کلیه استاندارد های فوق در محصولات شرکت بارمان پارسه امرتات رعایت می شوند.

آیا از روش شخصی سازی امباس، میتوان در کارت های بانکی دارای چیپست های کانتکت لس استفاده کرد؟ چرا ؟

خیر، زیرا چیپست های کانتکت لس یا غیر تماسی در بین لایه های میانی کارت دارای یک آنتن هستند که ممکن است با فشار دستگاه امباسینگ قطع شود و در ای صورت چیپست از کار خواهد افتاد

چه چیزی در کارت های بانکی، کارکرد کارت در شبکه بانکی را تاُیین می کند؟

شماره 16 رقمی روی کارت و تعاریفی که برای آن شماره و کد آن در سیستم بانکی تعریف شده است.

آیا فزییک انواع کارت های بانکی مثل کارت هدیه، کارت نقدی و ... با هم متفاوت است؟

خیر، از نظر جنس و تولید کلیه کارت های بانکی همسان هستند.

کابرد های بن کارت سازمانی چیست؟

بن کارت های سازمانی ، کارت های بانکی هستند که سازمان ها برای پرداخت های به صورت بن کارمندی و ... به پرسنل از آنها استفاده می کنند. مبالغ واریزی به این کارت ها قابلیت برداشت از خود پرداز و انتقال را ندارند و فقط بر روی کارت خان های بانکی قابل خرج کرد می باشند. همچنین این کارت ها قابلیت محدود کردن برای خرج کردن بر روی یک کارت خوان و یا تعدا محدودی کارت خوان برای هدایت یا برنامه ریزی خرج کرد بن دریافتی پرسنل را دارند. به این عملکرد، کلوز لوپ گفته می شود.

کاربرد های کارت هدیه بانکی چیست؟

کارت های بانکی بی نام، با سقف مبلغ 5.000.000 ریال که برای هدیه دادن از آنها استفاده می شود. این کارت ها به جز امکان انتقال یا کارت به کارت همه امکانات کارت نقدی را دارند. ولی به صورت یک بار مصرف عمل کرده و بعد از خرج کردن مبلغ موجودی، دیگر قابل شارژ کردن نیستند. در این مجموعه سفارش کارت هدیه های با طرح اختصاصی دارای نام و نشان تجاری و شکل و رنگ خاص یا سازمانی در تیراژ های مختلف به مشتریان محترم خدمت رسانی می گردد.

کاربرد های کارت بانکی نقدی چیست؟

جایگزینی به جای پول نقد، از امکانات این کارت ها می توان به برداشت از خود پرداز، خرید از کارتخوان،خرید اینترنتی از درگاه های مجاز، پرداخت قبوض انتقال کارت به کارت را نام برد.

چه کارکرد های بانکی مختلفی در کارت های بانکی می شناسید؟

کارت های بانکی از نظر جسم کارت با هم تفاوتی ندارند. ولی از نظر کارکرد بانکی به انواع مختلفی نظیر کارت هدیه، بن کارت سازمانی، کارت نقدی، تجاری کارت و ... دسته بندی می شوند. عملکرد کارت در سیستم بانکی بر اساس شماره 16رقمی روی کارت تایین می شود.

کارت های هیبریدی به چه کارت هایی گفته می شود ؟

به کارت هایی که به صورت هم زمان از دو تکنولوژی الکترونیکی ( معمولا مگنت به همراه یک نوع چیپست ) استفاده شده باشد، هیبرید گفته می شود.

نوار مغناطیسی پشت کارت بانکی چند بخش دارد؟ نام هر بخش چیست ؟

3 بخش - تِرَک . هر کارت بانکی دارای 3 تِرَک می باشد و اطلاعات بانکی در تِرَک 2 آن کد می شود.

نوار مغناطیسی پشت کارت بانکی چه کاربردی دارد؟

اطلاعات شناسایی کارت بانکی به صورت کد شده ، بر روی این قسمت از کارت بانکی درج می شوند و کارت بانکی توسط این اطلاعات در دستگاه کارتخوان بانکی و خود پرداز قابل شناسایی می باشد.

17- چیپست های کانتکت لس را بیشتر در چه کارت هایی دیده اید؟

این چیپست ها برای کاربرد های گونانون نظیر کارت های خدمات شهری ( مترو و اتوبوس ) کارت های ورود و خروج و حضور و غیاب پرسنل، کارت های دانشجویی هوشمند و ... استفاده می شوند.

چیپست کانتکت لس به چه گروه از چیپست هایی گفته می شود؟

این چیپست ها به صورت غیر تماسی و از فاصله حدرد 15 سانتی متری توسط کارت خوان ، خوانده می شوند. این چیپست ها در داخل برخی کارت های بانکی تعبیه شده و به صورت ظاهری قابل دیدن نیستند.

چیپست کانتکت به چه گروه از چیپست هایی گفته می شود؟

چیپست هایی که تراشه آنها از روی کارت قابل مشاهده هستند و به اتصال بخش فلزی چیپست با کارتخوان کار می کنند.

از چیپست های مایفر و دسفایر بیشتر برای چه کاربرد هایی استفاده می شود؟

انواع چیپست های کارت بانکی چیست ؟

چیپست های کانتکت یا تماسی و چیپست های کانتکت لس یا غیر تماسی

شخصی سازی امباس چیست ؟

شخصی سازی برجسته که با دستگاه امباسینگ انجام می شود.

شخصی سازی KO چیست و چه تفاوتی با چاپ K دارد ؟

چاپ تک رنگ با ریبون است و تفاوت آن با K این است که، یک لایه محافظ یا اور لِی که روی آن کشیده می شود.

شخصی سازی K چیست ؟

شخصی سازی K چاپ تک رنگ با ریبون است و معمولا به رنگ مشکی روی کارت های بانکی دیده می شود. در برخی از کارت ها به دلیل استفاده از رنگ تیره در طراحی کارت از ریبون های رنگی مثل قرمز، آبی، نقره ای و طلایی استفاده می شود.

انواع شخصی سازی کارت بانکی چیست ؟

امباس یا برجسته – چاپ تک رنگ

انواع چاپ دیجیتال کارت بانکی چیست ؟

چاپ مستقیم به وسیله چاپگر های مخصوص نواری بر روی کارت های آماده چاپ لیزری بر روی متریال چند لایه برای تولید کارت چند لایه

کارت بانکی به صورت چند لایه تولید می شود؟ توضیح دهید

چهار لایه یک لایه پی وی سی 300 میکرون روی کارت، یک لایه پی وی سی 300 میکرون پشت کارت ، یک لایه لمینت 80 میکرون برای روکش روی کارت، یک لایه لمینیت 80 میکرون مگنت دار برای روکش پشت کارت

چاپ دیجیتال برای چه کارت های بانکی استفاده می شود؟

برای کارت های با تیراژ کم یا اطلاعات تصویری متغیر ( عکس دار )

چاپ افست برای چه کارت های بانکی استفاده میشود؟

کارت هایی که در تیراژ بالا و به صورت کاملا همسان تولید می شوند مثل کارت های نقدی خام بانکی

انواع چاپ کارت بانکی چیست؟

چاپ افست و چاپ دیجیتال

چرا لایه لمینیت برخی کارت های بانکی بعد از گذشت مدتی جدا می شود؟

به دلیل اینکه در زمان تولید به میزان کافی در دستگاه پرس حرارتی قرار نگرفته و یا از متریال نا مرغوب استفاده شده است

ضخامت استاندارد کارت بانکی چقدر است؟

760 تا 810 میکرون

شرایط دریافت نمایندگی چیست ؟

جهت اطلاع از شرایط واگذاری نمایندگی با تلفن های شرکت تماس حاصل فرمایید .

شرایط جذب نیرو و استخدام در شرکت بارمان پارسه امرتات چیست ؟

این شرکت از میان متقاضیان متخصص و متعهد که دارای سابقه کاری مفید باشند، همکاران خود را بر می گزیند. به طور معمول این امر در زمان نیاز از طریق آگهی های عمومی و نشریه های معتبر اعلام می گردد . همچنین متقاضیان می توانند جهت استخدام و ارسال رزومه با شماره های دفتر مرکزی تماس حاصل فرمایند.

مدارک مورد نياز

شماره 16 رقمی کارت بانکی ، نشان دهنده چیست ؟

۶ رقم ابتدایی شماره شناسایی بانک است و مشخص می‌کند که کارت از سوی کدام بانک یا موسسه مالی صادر شده است. برنامه نویس‌­ها و موسسه‌­های بانکی با بررسی این ۶ رقم، بانک صادر کننده کارت را تشخیص می­‌دهند. دو‌ رقم بعدی (ارقام ۷ و ۸) معرف کد محصول است. کد محصول مشخص کننده نوع کارت بانکی است و انواع کارت‌های بانکی از قبیل کارت نقدی (کارت­‌های بانکی متصل به حساب) یا کارت ‌پیش‌پرداخت (مانند بن‌کارت، کارت‌هدیه و کارت‌اعتباری)، دارای کد محصول مجزا هستند. هفت ‌رقم بعد (ارقام ۹ تا ۱۵) معرف شماره سریال کارت می‌باشد که برای هر کارت منحصر به فرد است. رقم آخر (رقم شانزدهم) Check Digit یا رقم کنترلی نامیده می‌­شود. این رقم صرفا برای اطمینان از درست وارد کردن ۱۵ رقم ابتدایی به کار می‌­رود. برای نمونه اگر یکی از ارقام شماره سریال اشتباه وارد شده باشد، وجود رقم کنترلی از ارسال وجه به مقصد اشتباه جلوگیری به عمل خواهد آورد. این کار از طریق صحت سنجی شماره ۱۶ رقمی انجام می‌­شود

حريم خصوصي

نحوه نگهداری اطلاعات محرمانه پذیرندگان و دارندگان کارت چگونه است؟

شرکت بارمان پارسه امرتات به حفظ اسرار کاری و شخصی پذیرندگان و دارندگان کارتها و کلیه طرفین قرارداد های جاری متعهد بوده و همه جوانب احتیاط را در این زمینه رعایت می کند. حفظ اسرار مشتری در هر رسته و جایگاهی از اهم وظایف این مجموعه می باشد.
بی پی کارت

شرکت بارمان پارسه امرتات مدیریت کنسرسیوم پارسه و صاحب امتیاز شبکه بی پی کارت با اخذ مجوز از بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران و با همکاری با بزرگترین بانک جهان اسلام ( بانک ملی ایران ) با هدف بالابردن قدرت خرید در اقشار مختلف جامعه و همچنین رونق بخشیدن به کسب و کار های کوچک و بزرگ ، با تاسیس شعب در سراسر کشور گام های محکمی در مردمی کردن اقتصاد برداشته است و در حال فعالیت و خدمت رسانی می باشدپیوند های شبکه بی پی کارت
جشنواره های بی پی کارت مسئولیت اجتماعی قوانین و مقررات سوالات متداول پایگاه دانشی شعب کشوری
پیوند ها
بانک ملی ایران شرکت پرداخت الکترونیک سداد شرکت پشتیبانی افزار های رایانه ای سداد (پارس) شرکت بیمه ما
پیوند های عمومی
پایگاه اطلاع رسانی دولت مرکز ارتباط مردمی ریاست جمهوری (سامد) پلیس فتا آشنایی با بانکداری اسلامی سایر پیوندهای مرتبط
شرکت های کنسرسیوم پارسه
شرکت بارمان پارسه امرتات کانون آگهی و تبلیغات پارسه شرکت دانش بنیان بیلیم افزار نوین آینده
عضویت در خبرنامه

برای دریافت آخرین مطالب و اخبار ایمیل خود را وارد کنید

دانلود اپلیکیشن

برای دریافت لینک دانلود شماره موبایل خود را وارد کنیدتمام حقوق سایت برای بارمان پارسه امرتات محفوظ است 2015-2019